• Gmina Kłobuck- Wesprzyj nas!

• w rywalizacji o maszt i flagę. Potrzebujemy 500 głosów poparcia. Mieszkańcy głosują a gmina otrzymuje nowy maszt z flagami.

Głosowanie zostało przedłużone do 31 grudnia 👍👍

A jak oddać swój głos poparcia dla #GminyKłobuck?

‼Głosy poparcia składane są elektronicznie poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

Dziękujemy za każdy już oddany głos i prosimy o kolejne 👍👍👍

Zagłosuj https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Na bieżąco możecie Państwo sprawdzić liczbę głosów poparcia online oddanych na naszą gminę za pomocą interaktywnej mapy!Zachęcamy więc do odwiedzenia strony gov.pl/bialoczerwona

• SZKOLNY KONKURS NA EKO- RÓŻANIEC ROZSTRZYGNIĘTY!!!

• W październiku uczniowie klas 1-5 wzięli udział w Szkolnym Konkursie na Eko-Różaniec. Organizatorami byli nasi katecheci: ks. Tomasz Kanus oraz p. Stefania Szczepaniec. Trudno było wybrać ten najlepszy, ponieważ każda praca była wykonana pięknie, pomysłowo i z pewnością włożono w nią wiele serca i czasu. Dlatego organizatorzy postanowili nagrodzić każdego uczestnika!!!  Nagrody zostaną wręczone 29.11.2020 w salce parafialnej po Mszy Świętej, która rozpoczyna się o 10.30. Wszystkim z serca gratulujemy a prace na zdjęciach prezentujemy.

• Dodatkowe dni wolne

• Dni 12 i 13 listopada są dodatkowymi dniami

wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

• NAUCZANIE NA ODLEGŁOŚĆ OD 9 LISTOPDA BR.

• Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII.

Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej Nr 2 im. A. Mickiewicza w Kłobucku do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym wg obowiązującego planu zajęć.

Przypominamy, że dzień 12 i 13 listopada jest dniem wolnym zgodnie z podjętą uchwałą 13/2020/2021 dnia 24.09.2020 r.

Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoła będzie miała obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlicy w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

• Popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych

• W dniu 30.10.2020r. w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej,, Mała książka – wielki człowiek”, pierwszoklasiści otrzymali Wyprawki Czytelnicze ( książki i materiały edukacyjne dla rodziców oraz kartę małego czytelnika).Udział w projekcie ma na celu przypomnienie rodzicom i opiekunom o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.  W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzą:

• ,, Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych. W opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
            • ,,Książkę połączeń, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
            • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Dzieciom bardzo podobały się Wyprawki Czytelnicze. Nad całością akcji czuwały: Dyrektor Wioletta -  Skoczylas, Zastępca Dyrektora -  M. Skrok, oraz bibliotekarz: B. Dębowska.