• "Tęczowe Zuchy" i 13 Kłobucka Drużyna Harcerska- "Leśni"

• Spotkanie z prezydentem

13 KDH "Leśni" uczestniczyła w spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą, będąc ważnym elementem licznie reprezentowanego Hufca Kłobuck. Nasi harcerze wzięli udział w przygotowanym dla zebranych programie artystycznym.

Betlejemskie Światełko Pokoju w Kłobucku

Harcerze z 13. KDH „Leśni” oraz zuchy z 21.Gromady „Tęczowe Zuchy” uczestniczyli w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światełka Pokoju, które niesione przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. W tym roku harcerze z Hufca Kłobuck odebrali to magiczne Światło w Zakopanem, by 19 grudnia podzielić się nim ze wszystkimi z Kłobucka i okolic. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Światło, które łączy”. Na tej myśli skupili się wszyscy podczas mszy świętej w Kościele św. Marcina. Następnie przedstawiciele lokalnych władz, zaproszeni goście, zuchy i harcerze przeszli do ośrodka OSiRu,  gdzie odbyło się spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie.

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU W ZAKOPANEM

Harcerze z 13. KDH „Leśni” uczestniczyli w Zlocie Betlejemskiego Światła Pokoju 2018r. w Zakopanem. W dniach 14 – 16 grudnia nasi harcerze uczestniczyli w wieczornym ogniobraniu, grach terenowych, pokazach filmowych i koncertach. Kulminacyjnym momentem Betlejemskiego Zlotu była Msza Święta w Svicie, podczas której słowaccy skauci przekazali Światło harcerkom i harcerzom z ZHP.

I MIEJSCE 13 KDH „LEŚNI” W GRZE MIEJSKIEJ „PO NIEPODLEGŁĄ”

13 listopada 2018 r. nasza drużyna harcerska 13 KDH „LEŚNI” ZAJĘŁA I MIEJSCE w kategorii drużyn starszoharcerskich i wędrowniczych w  GRZE MIEJSKIEJ pod hasłem „PO NIEPODLEGŁĄ”. Celem gry było  uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz kształtowanie nowoczesnej wizji patriotyzmu, przybliżenie historii Kłobucka i okolic, oraz  popularyzacja idei harcerstwa w środowisku. Gra oparta o kody QR zaprowadziła naszych harcerzy do najważniejszych miejsc w Kłobucku takich jak: pomnik Matki Polki, miejsce pamięci w SP nr 2, pomnik Jana Długosza,  kościół św. Marcina oraz pałac w Zagórzu. Opiekunem drużyny był p. Mariusz Sikorski.

Udział harcerzy w nadaniu sztandaru Powiatowi Kłobuckiemu

W sobotę 6 października b.r. harcerze z naszej szkoły: Justyna Szewczyk, Katarzyna Pytel, Konrad Kurzacz, Oskar Cykowski i Paweł Borecki reprezentowali Hufiec ZHP Kłobuck ze sztandarem podczas uroczystości nadania sztandaru dla Powiatu Kłobuckiego. Młodzież pod opieką hm. Beaty Pluty wzięła udział w przemarszu ulicami Kłobucka, gdzie w miejscach pamięci zostały złożone wiązanki kwiatów. Następnie odbyła się uroczysta msza święta w kościele pw. św. Marcina celebrowana pod przewodnictwem księdza kapelana, proboszcza parafii, płk Wiesława Korpetę, podczas której dokonano poświęcenia sztandaru. Po mszy św. wszyscy udali się do MOK na dalszą ceremonię inauguracji sztandaru.

Harcerze we Lwowie

W dniach 2 – 4 października 2018 r. Hufiec ZHP Kłobuck był organizatorem wycieczki do Lwowa, w  której uczestniczyła również młodzież z naszej szkoły: Katarzyna Pytel, Justyna Szewczyk, Paweł Borecki, Oskar Cykowski, Konrad Kurzacz i Bartosz Sosnowicz pod opieką hm. Bożeny Rumin i hm. Beaty Pluty. Harcerze zwiedzili najstarszą, zabytkową nekropolią lwowską gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze na Cmentarzu Obrońców Lwowa oraz w miejscach pochówku wielu zasłużonych dla Polski ludzi kultury, nauki czy polityki m.in. Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Karola Szajnochy czy Władysława Bełzy. Ponadto uczestnicy wyjazdu do Lwowa zwiedzili Rynek, Katedrę św. Jerzego, Basztę Prochową, Arsenał Królewski, Cerkiew Wołowską, Katedrę Lwowską, Katedrę Ormiańską, Operę Lwowską. Harcerze również zapalili znicz pod pomnikiem patrona naszej szkoły Adama Mickiewicza. Widoki panoramy miasta Lwowa z Kopca Unii Lubelskiej na wszystkich uczestnikach wyjazdu wywarły niezapomniane wrażenia. Wycieczka pod hasłem „Ocalić od zapomnienia” została zorganizowana w ramach obchodów jubileuszu 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości przez Komendę Hufca ZHP Kłobucku im. Bohaterów Bitwy pod Mokrą wraz ze Szkołą Podstawową im. Synów Pułku w Węglowicach dzięki wsparciu finansowemu: Powiatu Kłobuckiego, Gminy Kłobuck, Gminy Wręczyca Wielka i Gminy Opatów. Wyjazd był dla młodzieży działającej w kłobuckim Hufcu wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu, umożliwiającą poznanie historii Orląt Lwowskich oraz oddanie hołdu młodym ludziom, którzy poświęcili swoje życie w obronie Ojczyzny.

HARCERSKA IMPREZA PLENEROWA

Harcerze z 13. KDH Leśni  brali udział w Harcerskiej Imprezie Plenerowej HIP- MAMY MOC 2018 w Chorzowie. Wraz z innymi drużynami uczestniczyli w grze metodycznej na trasie Nieprzebytego Szlaku. Grupą opiekowała się hm. Beata Pluta.