• Informacje ogólne

• Pracownicy biblioteki szkolnej:

mgr BEATA DĘBOWSKA,

mgr JOANNA SOSONOWSKA

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

poniedziałek 8.00- 14.00
          wtorek 8.00- 14.00
          środa 8.00- 14.00
          czwartek 8.00- 14.00
          piątek 8.00- 14.00

ZAPRASZAMY !!! NA STRONĘ KOŁA AKTYWNEGO CZYTELNIKA:

sp2klobuck.edupage.org/text/?text=text/text5&subpage=11

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach/

PODRĘCZNIKI TO TEŻ KSIĄŻKA !!!

Dbajmy o książki  ( w tym podręczniki szkolne !)

1.     Właściwe przechowywanie:

Znajdźcie książkom i podręcznikom dobre miejsce tzw. kącik czyli:

– biurko, szafkę i półkę.

2.     Zabezpieczenie okładki:

Okładki wcale nie muszą być nudne. Wystarczą naklejki, barwne arkusze i paski,  a  możemy stworzyć prawdziwe cuda. To wspaniały pomysł na to, jak chronić podręczniki przed zniszczeniem ale gwarantuje to nam również świetną zabawę.

3.     Nie pozostawiajmy po sobie ,, pamiątek”.

W podręcznikach ( i książkowe) nie rysujemy, nie piszemy, nie kreślimy tekstu, nie wycinamy, nie zaginamy rogów, aby zapamiętać czytaną stronę.

Do tego służy zakładka!!!

4.     Dbajmy i innym dobry przykład dajmy!

Określenie książki ( i podręczniki) przed zniszczeniem, pokazujemy innym, że jesteśmy odpowiedzialni i rozumiemy, że stanowimy część grupy😊.

Pamiętajmy! Dajemy również wyraz uznania dla pracy ich autora.

REGULAMIN BIBLIOTEKI

1.    Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

2.    Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres dwóch tygodni.

3.    Uczniowie przygotowujący się do olimpiad i konkursów mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej liczby książek.

4.    Za zgodą nauczyciela-bibliotekarza istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonego woluminu, jeżeli nie ma zapotrzebowania ze strony innych wypożyczających.

5.    Czytelnicy zobowiązani są do przestrzegani ustalonych terminów wypożyczeń.

6.    Przeczytane woluminy powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.

7.    Uczeń, który nie oddał książek w terminie nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego do momentu ich zwrotu.

8.    Z księgozbioru podręcznego można korzystać wyłącznie na miejscu w czytelni.

9.    W czasie choroby zakaźnej panującej w domu uczeń nie może korzystać z biblioteki.

10. Biblioteka udostępnia bezpłatne podręczniki szkolne na zasadach określonych w odrębnym regulaminie.

11. Książki i inne dokumenty należy szanować jako dobro wspólne. Zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.

12.  W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki należy ją odkupić bądź zwrócić inną o równej lub większej wartości po uzgodnieniu z bibliotekarzem.

13. Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do końca maja każdego roku szkolnego.

14. W przypadku nie zwrócenia książek w ustalonym w pkt.13 terminie uczeń otrzyma negatywny wpis do zeszytu obserwacji.

15. W przypadku zmiany miejsca pracy lub szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

16. W bibliotece mieści się Centrum Informacji Multimedialnej, z którego mogą korzystać uczniowie i pracownicy szkoły na podstawie odrębnego regulaminu.

W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków!!!

Procedura korzystania z biblioteki w w związku z zapobieganiem,

przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Procedura_korzystania_z_biblioteki_szkolnej.pdf

NADAL TRWA CAŁOROCZNA AKCJA "DARY" DLA BIBLIOTEKI
          SZKOLNEJ.

ZACHĘCAMY UCZNIÓW DO PRZEKAZYWANIA KSIĄŻECZEK,

ZA ZGODĄ RODZICÓW,NA RZECZ BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

PODSUMOWANIE AKCJI ODBĘDZIE SIĘ W MAJU PODCZAS
          OBCHODÓW "TYGODNIA BIBLIOTEK". OSOBY, KTÓRE PRZEKAŻĄ
          NAJWIĘKSZĄ ICH ILOŚĆ OTRZYMAJĄ DYPLOM "PRZYJACIELA
          BIBLIOTEKI SZKOLNEJ" ORAZ NAGRODĘ RZECZOWĄ.