• Wydarzenia w świetlicy

• Nasza świetlica jest miejscem, w którym uczniowie nigdy się nie nudzą. Każdy może tutaj miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić wolny czas.

Przez cały rok czeka na uczniów mnóstwo atrakcji. Każdego dnia pod opieką nauczycieli mogą rozwijać swoje talenty, nabywać nowe umiejętności, a przede wszystkim przyjemnie i kreatywnie spędzać czas.

Prowadzone zajęcia świetlicowe dają dzieciom możliwość zarówno czynnego wypoczynku poprzez zabawy ruchowe, zabawy ruchowo-muzyczne i integracyjne w sali świetlicowej, zabawy rekreacyjno–sportowe na świeżym powietrzu (plac zabaw, boisko), jak również pozwalają na rozwijanie wielu zainteresowań: plastycznych, technicznych, muzycznych, przyrodniczych, czytelniczych i innych.

W trakcie codziennych zajęć zwracamy również szczególną uwagę na odrabianie pracy domowej oraz wszechstronny rozwój zarówno intelektualny jak i fizyczny naszych uczniów. W świetlicy mają możliwość rozwoju własnej aktywności, uczą się jak spędzać wolny czas, doskonalą umiejętności społeczne, odpoczywają i relaksują się.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z zajęć świetlicowych.

Jarzębina

Świat się zaczerwienił,
          świat się zarumienił.
          Jarzębina w pąsach stoi
          i na bal się stroi.

Korale czerwone,
          koronki zielone.
          W zielonej sukience
          tak pięknie tancerce.

Policzki rumiane,
          czerwone korale.
          Tak dużo czerwieni,
          aż się świat odmienił!

Z jesienią już pląsa
          ze szczęścia aż w pąsach,
          wciąż zarumieniona
          tancerka czerwona.

Źródło: http://wierszyki-hani.blogspot.com

Jarzębina była dziś bohaterką naszych zajęć świetlicowych. Dziewczynki sprytnie nadziewały czerwone kuleczki na niteczki i udziergały piękne koraliczki.

Walentynki w świetlicy

W dniu 12.02.2021 r. nauczycielki świetlicy p.Małgorzata Głąb i p.Małgorzata Mazyglińska
          przygotowały dla uczniów zajęcia ruchowe pt.,,Sportowe Walentynki w świetlicy”.
          Uczniowie klas młodszych wzięli udział w zawodach na czas:
          – skoki w workach na odległość
          – spacer z książką na głowie
          – slalom z piłką prowadzoną za pomocą laski
          Konkurencje przebiegały w radosnej atmosferze. Uczestnicy przestrzegali zasad fair play.
          Najlepsi zostali nagrodzeni świecącymi serduszkami.