• Zasady naboru do świetlicy

• ZASADY NABORU DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

przy SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. ADAMA MICKIEWICZA W KŁOBUCKU

W związku z pandemią SARS-COV-2 oraz związanymi z tym wytycznymi MEN, MZ, GIS świetlica jest zobligowana do ograniczenia przyjęć. Prosimy o rzetelne przeanalizowanie sytuacji, gdyż będą przyjmowane tylko te dzieci, które nie mogą mieć zapewnionej opieki.

1. Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej jest złożenie w wyznaczonym przez szkołę terminie, w sekretariacie szkoły, prawidłowo i kompletnie wypełnionej Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy.

2. Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy można pobrać, w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły (w zakładce świetlica).

3. Kompletnie i czytelnie wypełnioną  Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy, należy złożyć w sekretariacie szkoły do 04.09. 2020r.

4. Warunki przyjęcia do świetlicy :

• Zatrudnienie obojga rodziców;
          • Korzystanie z przewozów szkolnych;
          • Inne okoliczności wymagające zapewnienia uczniowi opieki w szkole rozpatrywane indywidualnie

5. Dokumenty potwierdzające fakt spełnienia ww kryterium:

• zaświadczenie z zakładu pracy lub potwierdzenie zatrudnienia na Karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy (podpis pracodawcy oraz pieczęć zakładu pracy).

6. Liczba miejsc w świetlicy szkolnej jest ograniczona. Kwalifikacji i przyjmowania uczniów do świetlicy szkolnej dokonuje Komisja Rekrutacyjna, powołana przez Dyrektora Szkoły.

7. Dzieci nieprzyjęte w drodze rekrutacji do świetlicy lub zgłoszone po terminie naboru umieszczane będą na liście rezerwowej i przyjmowane w przypadku, jeśli któryś z wychowanków świetlicy zrezygnuje lub zostanie skreślony. Decyzję o przyjęciu dziecka do świetlicy podejmuje Dyrektor Szkoły w porozumieniu z kierownikiem świetlicy. Umieszczenie na liście rezerwowej nie uprawnia dziecka do uczęszczania do świetlicy.

8. Rodzic wypełniając Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy oświadcza, że podaje dane zgodnie ze stanem faktycznym i akceptuje Regulamin Świetlicy. W przypadku stwierdzenia niezgodności danych w Karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy ze stanem faktycznym lub brakiem potwierdzenia zatrudnienia rodziców dziecko nie zostanie przyjęte lub zostanie skreślone z listy dzieci uczęszczających do świetlicy.

9. Nieusprawiedliwiona nieobecność dziecka (powyżej 2 tygodni) na zajęciach w świetlicy lub na przewozach szkolnych może stanowić podstawę do skreślenia ucznia ze świetlicy.

10. O skreśleniu ucznia z listy dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej decyduje Dyrektor Szkoły w porozumieniu z kierownikiem świetlicy po konsultacji z rodzicami.

Zasady naboru dzieci do świetlicy szkolnej są zgodne z Regulaminem Świetlicy oraz ze Statutem Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza w Kłobucku.

KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_SZKOLNEJ.docx